Cyber Twierdza to gra zespołowa polegająca na wyborze odpowiedniej strategii zapobiegania oraz reagowania na incydenty. Jest to gra symulacyjna opracowana przez Fundację Bezpieczna Cyberprzestrzeń, polegająca na budowie najbardziej odpornego systemu zabezpieczeń środowiska teleinformatycznego (faza prewencji) oraz skutecznym reagowaniu na losowo wybrane cyberataki (faza reakcji).
Gra opiera się o specjalnie przygotowane karty, symbolizujące środki bezpieczeństwa z obszaru organizacyjnego, procesowego i technicznego. Każde z zabezpieczeń ma swoją cenę (widoczną na karcie) oraz siłę oddziaływania obronnego (nieznaną dla grających, różną dla poszczególnych cyberataków).
Na potrzeby zbudowania systemu cyberbezpieczeństwa uczestnicy gry otrzymują wirtualny budżet, który ogranicza zakres ich inwestycji.
Do gry dołączona jest aplikacja na system Android, dzięki której prowadzący grę może sprawnie obliczyć siłę skuteczności (wyrażoną w punktach) budowanych systemów bezpieczeństwa.
„Cyber Twierdza” gwarantuje zaangażowanie członków zespołów w dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem, burze mózgów oraz świetną zabawę.

Gra odbędzie się dla chętnych odbędzie się w pierwszym dniu Check Point Experience w godzinach 17:30 - 20:00. Dla zwyciężców przewidziane nagrody!